Tüm Haberler
Karabük Üniversitesi Öğrencileri Savronik’i Ziyaret Etti

19.12.2015 Karabük Üniversitesi Öğrencileri Savronik’i Ziyaret Etti
Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Raylı Sistemler Bölümü’nde öğrenim görmekte olan 42 öğrenci 19.12.2015 tarihinde firmamızı ziyaret ettiler. Öğrencilerin ziyaretleri sırasında, firma yetkililerimizden Hakan Tuna, öğrencilere firmamız ve firmamızın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.


Raylı Sistemler Mühendislik öğrencileri, savunma ve raylı sistemler alanlarındaki başarılarından ve vizyonundan etkilendikleri Savronik firmasını, 2014 yılında Karabük Üniversitesi’nde düzenlenen 2. Raylı Sistemler Paneli’ne davet ettiklerini; Savronik yetkililerinin yaptığı sunum sonrasında da Savronik’in üretim sistemini ve ürünlerini yakından görmek için firmayı ziyaret etmek istediklerini söylediler. Bu isteklerine Savronik tarafından olumlu cevap verilmesi üzerine bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten öğrenciler, Savronik’in ürünlerini ve üretim aşamalarını yakından görmenin kendileri için önemli bir deneyim olduğunu ifade ettiler.


Savronik Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, firma olarak üniversitelerle işbirliğine önem verdiklerini; üniversitelerde verilen teorik bilgilerin pratikte nelere dönüştüğünü öğrencilere göstermenin hem öğrencilerin gelecek planlamasında hem de ülke geleceğinin planlanmasında önemli bir etkisi olduğuna inandıkları için öğrencilerle buluşmaların devam edeceğini belirtti.