Tüm Haberler

19.11.2015 Kenan Işık, Bloomberg HT Savronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, Bloomberg HT televizyon kanalında yayınlanan ve Sami Altınkaya tarafından hazırlanıp sunulan "Çıkış Yolu" programına konuk oldu. Sanayici ve iş adamlarının başarı öykülerini paylaştıkları programda, Savronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, şirketin kuruluşundan günümüze kadar olan süreçteki önemli olayları, kendisi ve Savronik hakkında merak edilen konuları anlattı.

Konuşmasına, Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedefi ve bu hedefin belirlenirken nicelik kadar niteliğinin de önemli olduğuna vurgu yaparak başlayan Işık, katma değeri yüksek üretimin önemine değindi. Eskişehir’in sosyal ve ekonomik anlamda önemli değişimler yaşadığı belirten Kenan Işık, şehrin köklü sanayi geçmişinin bu değişimlerde payı olduğunu söyledi. Kenan Işık, ulaştırma sektörünün geleceğinin tüm dünyada parlak olduğu fikrini benimsediklerini ve bu sektörde Eskişehir’in önemli pay sahibi olabilmesi amacıyla oluşturdukları kümelenmeler hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Bir "Melek Yatırımcı" olarak, yatırımcı ile girişimci arasında kurulması gereken ilişkinin nasıl olması gerektiği ile ilgili düşüncelerini izleyicilerle paylaşan Işık, Türkiye’nin genç beyinlerinin sadece finansal yatırıma değil, aynı zamanda yatırımı ve fikri piyasaya çıkarma konusunda yönlendirmeye de ihtiyaç duyduğunu belirtti.