Tüm Haberler
Savronik, ARİNKOM

11.12.2015 Savronik, ARİNKOM'un Girişimcilik Paneline Katıldı
Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Merkezi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (ARİNKOM TTO) düzenlediği "Girişimci ve Finansal Kaynak Nasıl Buluşur?" başlıklı panel, 11 Aralık Cuma günü Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Salon Anadolu'da gerçekleştirildi. Etkinliğe, ARİNKOM TTO Direktörü Prof. Dr. Ersan Pütün, ARİNKOM TTO Proje Yöneticisi Prof. Dr. Ender Suvacı, Prof. Dr. Mehmet Başar, ANAÇ Ön Kuluçka Merkezi Teknogirişim Programı Yöneticisi ve ARİNKOM TTO Danışmanı Yrd. Doç. Dr. B. Tuğberk Tosunoğlu, ARİNKOM TTO Genel Koordinatörü Mehmet Hakan Dağ, konuşmacı olarak GE Transportation Üretim Direktörü Nurettin Biçer, TOFAŞ İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme Müdürü Erhan Küçüksüleymanoğlu, Savronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, ACT Venture Partners Yöneticisi Gürcan Ozan katıldı.


Panelin açılış konuşmasını yapan ARİNKOM TTO Genel Koordinatörü Mehmet Hakan Dağ, "Sadece iyi bir fikrinizin olması yetmiyor. Bunun finansal bir kaynakla birleşmesi gerekiyor. Bunlar için belirli destek mekanizmaları var. TÜBİTAK ve KOSGEB dışında özel yatırım fonları da var. Biz de sizin değerli fikirlerinizi bu kaynaklarla birleştirmek istiyoruz. Bu sebeple bugünkü paneli düzenlemek istedik. Umarım herkes için faydalı olur." dedi.


"Hayatta hiçbir başarı tesadüf değildir."


Savronik Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık ise Türkiye ekonomisinin gelişmesi gerektiğini vurgulayarak, "Türkiye’nin verimliliğe dayalı bir ekonomiden, inovasyona dayalı bir ekonomiye geçmesi gerekiyor. Hedefimiz, ürettiğiniz fikirlerden gelir elde edebiliyor olmanız. O nedenle iş planı yapacaksanız mutlaka yapılanma ve stratejiniz de olmalı. Hayatta hiçbir başarı tesadüf değildir. Bunun için de çok çalışmanız gerekiyor." sözlerini kaydetti.