Tüm Haberler
Savronik, "Nitelikli İstihdam ve Kariyer İçin Üniversite-Sanayi Buluşması" Panelinde

05.04.2017 Savronik, "Nitelikli İstihdam ve Kariyer İçin Üniversite-Sanayi Buluşması" Panelinde Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde 05.04.2017 tarihinde düzenlenen ve Eskişehir Valisi Sn. Azmi ÇELİK, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Sn. Metin GÜLER, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Sn. Savaş ÖZAYDEMİR, BEBKA Genel Sekreteri Sn. Yunus Fatih KADIOĞLU gibi isimlerin katılımıyla gerçekleşen "Nitelikli İstihdam ve Kariyer İçin Üniversite-Sanayi Buluşması" panelinde, nitelikli işgücünün dünyadaki yeri, önemi; Türkiye’deki durumu, sorunları ve çözümleri konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Panele Savronik Yönetim Kurulu Başkanı ve Raylı Sistemler Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı sıfatlarıyla katılan Sn. Kenan IŞIK, nitelikli işgücünün Türkiye’deki durumu ile dünyadaki durumu arasında kıyaslama yaparak, konunun güncel ve önemli bazı sorunlarına dikkat çekti. Panele katılan mühendis adayı gençlere seslenen IŞIK, üniversite yıllarının boşa harcanamayacak kadar değerli olduğunu ve gençlerin gelecekle ilgili planlarını bu dönemde yapıp, mezuniyetten sonra bu plana göre hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

IŞIK ayrıca Eskişehir’in ihracatta teknoloji oranı en yüksek şehir olduğuna dikkat çekerek, mühendis adayı gençler için Eskişehir’in en doğru seçenek olduğunu belirtti.