ARAÇ ÜSTÜ EKİPMANLAR

RAYLI ULAŞIM SİSTEMLERİ
Otomatik Tren Durdurma Sistemi

ATS-101 Otomatik Tren Durdurma Sistemi, güvenli tren trafiğini sağlamak amacıyla otomatik tren durdurma ve hız kontrol sistemi olarak geliştirilmiştir. Bu sistem, hareket halindeki trenlerin güzergâhları üzerindeki konumlarına ve demiryolu sinyalizasyon sisteminin durumuna uygun olarak hız ve fren kontrolü yapmasına olanak sağlar.

Tren Denetim Bilgisayarı


TDS-3011 Tren Denetim Bilgisayarı, Tren Denetim Sistemi'nin çekirdeğini oluşturan, modüler yapısı ve kolay kullanımı ile makinistin yol boyunca ihtiyaç duyacağı bilgileri sunmak üzere tasarlanmış olan bir bilgisayardır. Üzerinde seçilen bir livreye göre makiniste sefer boyunca yol hakkında bilgiler sunan, hız aşımlarında cer motor gücünü kestiren, gerektiğinde fren yaptıran bir yazılım yüklüdür.

İstenildiği takdirde, modüler yapısı sayesinde yeni özelliklerde kolaylıkla eklenebilir.

Hız Algılama Birimi ve Hız Gösterge Birimi


TDS-3041 Hız Gösterge Birimi, demiryolları için tasarlanmış hız hesaplama ve gösterge ünitesidir. Odometre sensöründen gelen frekans bilgisini ölçerek anlık hız ve kat edilen toplam yol bilgisini üretir.
Lokomotifin tekerlek miline monte edilen Hız Algılama Birimi (TDS-3031) tekerleğin dönme hızına göre değişen frekanslarda sinyal üretir.

TCDD envanterindeki her türlü lokomotife kolay monte edilecek şekilde ve demiryolu çevre şartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Manyetik hız algılayıcı sensör, dişli çark ve mekanik aksamdan oluşur.

Veri Kayıt Birimi

TDS-3021 Veri Kayıt Birimi, demiryolları çeken araçlar üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmış analog ve sayısal verileri gerçek zamanlı saklayan kayıt ünitesidir. Geliştirilebilir mimariye sahip olan TDS-3021’in standart konfigürasyonu ile gerçek zamanlı hız bilgisi ve ATS Sisteminden gelen sinyaller saat ve tarih bilgisiyle birlikte kayıt edilmektedir. Donanım altyapısı sayesinde ilave analog ve sayısal verilerin kayıt imkânı bulunmaktadır. Kayıt edilen veriler üzerinde TDS-3091 Veri Analiz Yazılımı vasıtasıyla istatistiksel analizler yapılabilmektedir.

Yolcu Bilgilendirme Sistemi


Savronik yolcu bilgilendirme sistemleri, istasyonlar, trenler ve trafik kontrol merkezleri için tüm gereksinimleri kapsar. Söz konusu sistemlerin EMU, DMU, metro, tramvay, yolcu vagonları ve yüksek hızlı trenlerde araç üstü uygulamaları mevcuttur.


Yolcu Bilgilendirme Sistemi, tren istasyonlarında veya araçta LED ekranlar aracılığıyla, gelen ya da giden yolcu ve personel için bilgi sağlar. Savronik ayrıca müşteri isteğine ve sistem gereksinimlerine bağlı olarak farklı O/B ve istasyonlar için yolcu bilgilendirme ekranları geliştirmiş ve entegrasyonunu sağlamıştır.

Araç İçi Eğlence Sistemi

Savronik araç içi eğlence sistemleri tren yolcuları için; sesli, görüntülü ve interaktif özelliklere sahip tüm araç içi eğlence gereksinimlerini karşılayabilmektedir. Farklı platformları bir arada sunan Savronik Araç İçi Eğlence Sistemi, yolcuların sıkılmadan yolculuklarını devam etmesinde önemli bir rol oynamaktadır.