SİNYALİZASYON ve BİLGİ SİSTEMLERİ

RAYLI ULAŞIM SİSTEMLERİ
Demiryolu Sinyalizasyon Sistemleri


Sinyalizasyon Sistemi, Güvenli bir tren seyahati için Anklaşman, CTC Kontrol Merkezi, Yol Boyu Sinyalizasyon Ekipmanları, Enerji Kaynakları, Kablaj, Otomatik Tren Durdurma Sistemi ve CTC yazılımının ortak ve sorunsuz arayüzlerle çalışması sonucunda sağlanır.


Savronik, birçok projede kullandığı kendi anklaşman sistemine sahiptir. Savronik, dünya üzerindeki birçok değişik bölgede sinyalizasyon sistemi entegrasyonu ve uygulamasını gerçekleştirebilir.

Tren Bilgi Sistemi


Katmanlı mimariye sahip olan Tren Bilgi Sistemi, sayısal ve coğrafi harita seçeneğine sahiptir. Tren Bilgi Sistemi; lokomotif tanımlama, gerçek zamanlı hız bilgisinin harita üzerinde gösterimi, araçlara ait hız, enlem/boylam, rötar ve TCDD Km cinsinden konum bilgilerini görüntüleme gibi özellikler barındırmaktadır.

Tren Bilgi Sistemi detaylı arşivleme özelliği ile, lokomotiflerin geçmiş bilgilerinin raporlanması ve hata analizi gibi işlevlere sahip olup, GPS ve GPRS ile haberleşme imkanının yanı sıra, internet tarayıcı ile bilgisayarda ve mobil cihazlarda kullanılabilmektedir.

Yol Magneti ve Magnet Algılayıcı


Demiryolları sinyalizasyon ağının bir parçası olarak demiryolları hattı boyunca monte edilen yol magnetleri, hareket halindeki trenlerin güzergâhı üzerindeki sinyalizasyon bilgilerinin lokomotif üzeri ATS sistemine aktarılmasını sağlar.

Magnet Algılayıcı, demiryolları sinyalizasyon ağının bir parçası olan demiryolu hattı boyunca monte edilmiş batı tipi yol magnetlerini algılar ve lokomotif üzeri ATS sistemine iletir.