GÜÇ VE KONTROL SİSTEMLERİ

SAVUNMA SİSTEMLERİ
Atış Kontrol Sistemleri


BR-2100 Atış Kontrol Sistemi, T-122 ÇNRA Silah Sisteminin hedefe otomatik yönlendirmesini ve ateşleme kontrollerini yapan tamamen milli imkânlarla geliştirilmiş bir sistemdir.


Atış Kontrol Sistemi; Atış Kontrol Bilgisayarı, Lançer Kontrol Sistemi, Araç Seviye Tespit Sistemi ve Ateşleme Kontrol Sistemi bileşenlerinden oluşmakta. Bu sistem elektronik ve mikrobilgisayar kontrollü bir sistemdir.

Elektronik Emniyet Kurma ve Ateşleme Birimleri


Elektronik Emniyet Kurma ve Ateşleme Birimi (EEKAB), ROKETSAN ana yükleniciliğinde yürütülmektedir. Elektronik Emniyet Kurma ve Ateşleme Birimi (EEKAB), füze/roketlerin harp başlığının ve/veya motorlarının ve varsa diğer piroteknik elemanlarının emniyette kalmasını; belirli koşullarla bunların aktivasyona/ateşlemeye hazır hale gelmesini ve en sonunda da ateşlenmesini sağlayan birimdir.


Savronik tarafından geliştirilen EEKAB’ların kullanım alanları arasında tanksavar füzeleri, gemisavar füzeleri, hava savunma füzeleri vb. füze platformları yer almaktadır.

Füze Üstü Güç Yönetim Sistemleri


Füze Üstü Güç Yönetim Sistemleri Projeleri ROKETSAN ana yükleniciliğinde yürütülmektedir. Bu kapsamda yer alan ürünlerin temel görevi, sistemden almış oldukları gücü, gerekli işlemler sonrası füze aviyoniklerine dağıtmaktır.
SAVRONİK tarafından geliştirilen Güç Yönetim Sistemleri'nin kullanım alanları arasında hava savunma, tanksavar ve gemisavar füze platformları yer almaktadır.

Güç Dağıtım ve Kontrol Birimleri


Güç Dağıtım Birimi, üzerinde elektriksel güç, seri kanal ve Eternet haberleşme girişleri bulunan, çıkışlarına bağlı birimlerin elektriksel güç ihtiyaçlarını korumalı ve kontrollü olarak dağıtan birimdir.

Hava Savunma Top Sistemleri Güç ve Kontrol Birimleri


Projeler, ASELSAN Ana Yükleniciliğinde yürütülmüştür. "35mm Oerlikon Modernizasyonu ve Ateş İdare Cihazı Projesi" kapsamında; Güç Dağıtım Birimi, Sistem Kumanda Birimi, Uzak Komuta Birimi, Kullanıcı Arayüz Birimi, Ateş İdare Cihazı Güç Dağıtım Birimi tasarımı ve üretimi gerçekleştirilmiştir.


"Kundağı Motorlu Hava Savunma Top Sistemi Projesi" kapsamında yer alan Silah Sistemi Aracı (SSA) ile bu araçların komutasını üstlenen Komuta Kontrol Aracı'nın (KKA) çeşitli güç ve kontrol sistemleri Savronik tarafından tasarlanarak üretimi gerçekleştirilmiştir.

155mm Fırtına Obüsü Mühimmat Transfer Sistemi Güç Ve Kontrol Birimleri


Proje, ASELSAN Ana Yükleniciliğinde yürütülmüştür. Mühimmat Transfer Sistemi Güç ve Kontrol Birimleri, 155 mm.lik Fırtına Obüslerine mühimmat ikmali yapmak üzere geliştirilen araç için 9 farklı konfigürasyonda tasarlanarak geliştirilmiş, test ve üretimleri tamamlanmış birimlerdir.


Bu proje kapsamında Güç Dağıtım ve Kontrol Birimi (GDKB), Sürücü Gösterge Paneli (SGP), Harici Data Giriş Ünitesi (HDGÜ) / Harici Konveyör Kontrol Birimi (HKKB), Motor Arayüz Birimi (MAB), Arayüz Bağlantı Birimi (ABB), Kumanda Birimi (KB), Barut Yükleme Birimi (BYB) ve Yakıt Aktarma Birimi (YAB) üretimleri gerçekleştirilmiştir.

MİLGEM Arayüz ve Bağlantı Birimleri