Düşük Basınç / Yüksek İrtifa TestleriTESTLER

Test edilmesi planlanan numune; depolama ve operasyonel kullanım sırasında doğal olarak belirli irtifa seviyelerine maruz kalmaktadır. Savronik Çevre Koşulları Test Laboratuvarımızda, test edilecek numunenin, yaşam döngüsü boyunca maruz kalacağı düşük basınç / yüksek irtifa seviyelerinin testlerini ilgili standartlara göre gerçekleştiriyoruz.

Laboratuvarımızda; MIL-STD-810 ve DO-160 standartları başta olmak üzere kabiliyetlerimiz kapsamındaki diğer tüm askeri ve sivil standartlara göre düşük basınç / yüksek irtifa testleri yapılmaktadır.

Çevre koşulları testleri dahilinde yapılacak olan düşük basınç / yüksek irtifa testleri gereksinimlerinin tam olarak karşılanabilmesi için, ilgili irtifa seviyelerinde karşılaşılabilecek sıcaklık değerinin de belirlenmesi gerekmektedir. Düşük basınç / yüksek irtifa test kabinimiz ile -70 °C ile +180 °C arasında 70.000 feet irtifaya kadar (1mbar) Düşük Basınç / Yüksek İrtifa Testleri gerçekleştirilmektedir. Aynı test kabinimiz ile Düşük Basınç / Yüksek İrtifa Testlerine ek olarak; düşük sıcaklık, yüksek sıcaklık ve nem testleri de gerçekleştirilmektedir.

Düşük Basınç / Yüksek İrtifa Testi esnasında; Yüksek İrtifa Test Kabinimiz ile ortam arasında herhangi bir şekilde hava giriş/çıkışı olmaması gerekmektedir.  Test esnasında fonksiyonel testlerin yapılabilmesi için; hava giriş/çıkışının engellenmesi amacıyla test edilecek numunenin tüm arayüzlerinin (haberleşme, güç kabloları vs.) Yüksek İrtifa Test Kabinimizin yan portlarından hermetik geçiş ile laboratuvar ortamına çıkartılması sağlanmaktadır. İhtiyacınız olan Düşük Basınç / Yüksek İrtifa Testlerinin nasıl gerçekleştirilebileceği ile ilgili bilgi almak için bizimle cktl@savronik.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Teknik Özellikler

  • Numunenin Yerleştirileceği Test Kabini Ölçüleri: 1000 x 1000 x 1000 mm (En x Boy x Derinlik)
  • Minimum Düşük Sıcaklık Test Değeri : -70 °C
  • Maksimum Yüksek Sıcaklık Test Değeri: +180 °C
  • Maksimum Yüksek İrtifa (Düşük Basınç): 70.000 feet (1mbar)
  • Sıcaklık Değişim Hızı: 5 °C / Dakika
  • Sıcaklık Ayar Hassasiyeti: ±0,1 °C
  • Yüksek İrtifa Ayar Hassasiyeti: ±1mbar