Mobil Mesh Ağ RadyosuMOBİL

MIMO tabanlı Mobil Mesh Ağ Radyosu IP-68 sızdırmazlık ve MIL-STD 810G sertifikasyonlarına sahip, taktik sahada hızla değişen operasyonel ihtiyaçları karşılamak üzere geliştirilmiş, IP temelli, MESH ağ yapısına sahip güvenli bir kablosuz haberleşme çözümüdür. Çok taşıyıcılı dalga şekline sahiptir; deniz, şehir içi, kırsal alanlar, orman, tünel gibi zor şartlarda benzerlerinden daha uzun mesafelerde merkezi olmayan bir haberleşme altyapısı sağlamaktadır.

Mobil Mesh Ağ Radyosu, L-S ve C band frekanslarda çalışabilmesi ve dahili kripto özellikleri sayesinde unsurlar arasında güvenli bir şekilde görüntü, ses ve yüksek hızlı veri transferini mümkün kılar. Dâhili görüntü ve ses kodlayıcıları kullanılarak harici birim ihtiyacı ortadan kaldırılır. GPS bağlantısı kullanılarak harita tabanlı kullanıcı arayüz yazılımı ile durumsal farkındalık gerektiren saha koşullarında bütünleşik bir çözüm sunar.

Ağdaki her bir birim otomatik olarak röle görevi yapabilir. Bu sayede zorlayıcı arazi koşullarında operatörden bağımsız olarak menzil artırımı sağlanır. Kendini iyileştiren ve yenileyen ağ yapısı ile röle hatları güncellenerek iki nokta arasında en iyi bağlantı ve veri hızı elde edilir.