Roketsan’dan, Savronik’e Stratejik Partner Ödülü

25 Eylül 2023

Roketsan, 21 Eylül tarihinde Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde düzenlenen Stratejik İş Ortaklığı Zirvesi’ne ev sahipliği yaptı. “Stratejik Tedarikçi Yönetimi Programı” kapsamında gerçekleştirilen segmentasyon değerlendirmesi sonucunda, Savronik Elektronik, 96 firma arasından ilk 5 firma arasına girerek “Stratejik Partner” ödülünü kazandı.

Savronik Elektronik İcra Kurulu Başkanı Tarkan UYGUNUÇARLAR, bu prestijli ödülü kazanmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. UYGUNUÇARLAR, yaptığı açıklamada, “Roketsan’ın seri üretim tedarikçileri kapsamında gerçekleştirilen segmentasyon değerlendirmesi sonucunda ilk 5 firma arasına girerek şirketimiz Savronik ‘Stratejik Partner’ olarak konumlandırılmıştır. Emeği geçen tüm Savronik çalışanlarına ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Bu başarı, Türk savunma sanayinin güçlü oyuncularından biri olan Roketsan ile Savronik arasındaki stratejik işbirliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha vurguluyor. İki şirket arasındaki bu işbirliği, Türkiye’nin savunma sanayi yeteneklerini güçlendirmeyi hedefleyen bir yolculuğun bir parçası olarak devam ediyor.